kurs akcji

Od czego zależą ceny akcji?

Codziennie do prawdziwej bitwy o ceny akcji, stają naprzeciw siebie dwie grupy: kupujący oraz sprzedający. Wynik tego pojedynku zależy od tego, ile osób stanie po każdej ze stron oraz czy będą to, wychudzeni słabeusze, czyli drobni inwestorzy, czy może jakieś szerokie karki ala Pudzian, czyli więksi inwestorzy. Pojedynki te często są wyrównane i o tym, która ze stron odniesie zwycięstwo, decydują pojedyncze procenty, bądź nawet ułamki procent.

Zdarzają się jednak i takie starcia, gdzie przewaga jednej ze stron bywa wyraźna, a idąc za powiedzeniem: “że większość ma rację”, do tej grupy dołączają kolejni uczestnicy. Wtedy dochodzi do prawdziwej masakry drugiej strony, która praktycznie przestaje istnieć, a kurs zmienia się wtedy o kilkanaście bądź kilkadziesiąt procent.

Wraz z końcem sesji giełdowej, walka dobiega końca, inwestorzy schodzą z pola bitwy, przegrupowują się, analizują sytuację na froncie i szykują do kolejnej potyczki. Cała zabawa polega na tym, aby stanąć po właściwej stronie i nie dostać bęcków. Ale to, która strona odniesie zwycięstwo, to już trzeba się napracować aby odgadnąć. Jeżeli chcesz ujść z życiem, nie stawaj nigdy po stronie słabszych, chyba że jesteś pewny solidnych posiłków. Pamiętaj, że pojedynczą bitwę można przegrać, nie warto angażować całych sił w nierówną walkę. Tutaj liczy się zwycięstwo w wojnie i na te zwycięstwo trzeba sobie zapracować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *